Menu
Město Heřmanův Městec
Heřmanův
Městec

Čipování nádob pokračuje - Neočipované nádoby nebude možné svážet

Vážení spoluobčané,
Město Heřmanův Městec upozorňuje občany, že od 1. září 2026 nebude možné vyvážet nádoby, které nebudou opatřeny RFID čipem a zaevidovány v systému města.
Toto opatření je součástí modernizace odpadového hospodářství a zavedení přesné evidence svozu komunálního odpadu.

RFID čipy umožní jednoznačnou identifikaci nádob, efektivnější kontrolu svozu a spravedlivější nastavení celého systému.

Poslední možnost k dočipování nádob bude v čtvrtek 11. června 2026. V tento den prosíme občany, kteří nemají očipovanou popelnice na Směsný komunální odpad (černá), aby měli své nádoby přistavené a ponechané venku po celý den v době od 7:00 do 17:00 hodin, dokud nebudou označeny nálepkou „OČIPOVÁNO“. Tato nálepka bude potvrzením, že nádoba byla úspěšně zaevidována do systému.

Zároveň žádáme občany, aby byly nádoby viditelně označeny číslem popisným příslušné nemovitosti. Označení je nezbytné pro správnou identifikaci a zaevidování nádoby do systému města.

Pokud máte plechovou nebo jinou technicky nevhodnou nádobu, která není určena k očipování, zajistěte si její výměnu nejpozději do 11. června 2026, aby mohla být zaevidována do systému města.

Nádoby bez RFID čipu nebude možné po uvedeném termínu zařadit do pravidelného svozu. Cílem tohoto opatření je zajistit transparentní, spravedlivý a dlouhodobě udržitelný systém odpadového hospodářství pro všechny obyvatele města.

Děkujeme občanům za spolupráci a včasné zajištění očipování svých nádob.

Datum vložení: 1. 6. 2026 10:38
Datum poslední aktualizace: 1. 6. 2026 10:39
Autor: Lucie Kratochvílová

Doporučujeme navštívit

Mohlo by Vás zajímat

nahoru