Navigace

Obsah

31.03.2020

Pomoc města Heřmanův Městec

Šijete roušky a hodil by se Vám zakladač látky pro výrobu šikmých proužků? Zakladače jsou k odběru po telefonické dohodě na služebně městské policie, stačí zavolat 778 778 222. Město Heřmanův Městec i nadále nabízí pomoc seniorům, a to při zajištění nákupů a zprostředkování rozvážky obědů. Nejen seniorům, ale i všem potřebným, město daruje ručně šité roušky. Pomocnou ruku nabízí i městský psí útulek. Pokud Vám současná opatření znemožňují venčení psa nebo například návštěvu veterináře, rádi pomůžeme. Pro pomoc i tohoto typu využívejte jednotné telefonní číslo 778 754 891.

Detail

27.03.2020

Preventivní dezinfekce veřejného prostranství

Dnes odpoledne bude SDH Heřmanův Městec pokračovat dalším kolem preventivní dezinfekce veřejného prostranství. Hasiče uvidíte v akci opět například u laviček, na zastávkách, dětských hřištích nebo u vchodů otevřených provozoven. Začátek je plánován krátce po poledni.

Detail

26.03.2020

Svoz odpadu

S platností od 1. dubna bude v našem městě přímo od domů svážen nejen směsný komunální odpad, ale i papír, plast a bioodpad. Od rodinných domů bude nově svezen směsný komunální odpad jednou za čtrnáct dní, v případě sídlišť zůstává v platnosti týdenní svoz. Podrobný harmonogram najdete na webových stránkách města a v dubnovém Leknínu.

Detail

25.03.2020

Nouzový stav - aktuální informace

Šijete roušky a hodil by se Vám zakladač látky pro výrobu šikmých proužků? Zakladače jsou k odběru po telefonické dohodě na služebně městské policie, stačí zavolat 778 778 222. Připomínáme, že je stále v platnosti nabídka na zajištění nákupů pro seniory. Pomocnou ruku nabízí i městský psí útulek. Pokud Vám současná opatření znemožňují venčení psa nebo například návštěvu veterináře, rádi pomůžeme. Pro pomoc i tohoto typu využívejte jednotné telefonní číslo 778 754 891.

Detail

18.03.2020

Zákaz vycházení bez roušek

Hejtman Pardubického kraje vydal nařízení, které zakazuje ode 18. hodiny dne 18. března vstup do obchodů, lékáren, zdravotnických zařízení, pošt, bank či do veřejných dopravních prostředků bez roušky, respirátoru či jiné ochrany dýchacích cest. Vláda ČR schválila zákaz vycházení bez roušky či jiné ochrany obličeje, který platí od půlnoci na 19. března. Chraňte své zdraví a bez ochrany obličeje nevycházejte! Od stejného dne rovněž platí opatření, že mezi 07.a 10. hodinou smí do obchodů s potravinami, do drogerií a lékáren vstupovat pouze osoby starší 65 let.

Detail