Navigace

Obsah

Události v obci

21.02.2020

Maškarní bál

T.J. Sokol a rodičovské centrum Radovánek zvou děti a jejich rodiče na tradiční maškarní bál. Začínáme v něděli 23.02.2020 v 15 hodin v sokolovně. Těšíme se na vás.

Detail Hlášení rozhlasu

20.02.2020

Participativní rozpočet - závěrečné setkání

Město Heřmanův Městec vás zve na závěrečné setkání s možností prezentování návrhů na téma PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET, a to v pondělí 24.února od 19:00 hodin v Jednacím sále MěÚ.Zapojte se a spolurozhodujte o našem městě. Více informací najdete na www.hermanuv-mestec.cz.

Detail Hlášení rozhlasu

19.02.2020

Aktuálně k distribuci kompostérů a nádob na tříděný odpad

Distribuce nádob a kompostérů bude započata během příštího týdne. Na počátek distribuce, která proběhne v areálu místního sběrného dvora, budete včas upozorněni, a to jak na webových stránkách města a facebooku, tak místním rozhlasem. Současně budeme informovat i konkrétněji o tom, během kterých dnů bude vydávání nádob a kompostérů probíhat.

Detail Aktuality

18.02.2020

Přednáška SPHM - Tvrze Heřmanoměstecka

Spolek přátel Heřmanova Městce vás zve na dnešní přednášku Mgr.Pešty na téma tvrze, tvrziště a hradiště Heřmanoměstecka a jižního Přeloučska. Akce se koná od 18.hodin v Multifunkčním centru Heřmanův Městec, vstupné se nevybírá. Nenechte si ujít unikátní přednášku z našeho okolí.

Detail Hlášení rozhlasu

18.02.2020

Waorani - mizející svět amazonských domorodců

Městské kino Heřmanův Městec Vás zve ve čtvrtek 20. února od 18 hodin na další cestovatelský večer, který bude tentokrát věnován přednášce Jindřicha Bohma o ohroženém kmenu Waorani, který žije hluboko v deštném pralese Ekvádoru. Nenechte si ujít zajímavé povídání o lidech, z nichž někteří dodnes nemají žádný kontakt s vnějším světem.

Detail Hlášení rozhlasu

17.02.2020

Odyssea taneční zábava

V pátek 21.února se koná v sokolovně v Heřmanove Městci taneční zábava s legendou rockové muziky Odyssea. Přijďte si užít krásný večer. Bohaté občerstvení zajištěno. Informace na Facebooku. Začátek ve 20.00 hodin. Srdečně Vás zvou pořadatelé

Detail Hlášení rozhlasu

13.02.2020

Dětský maškarní karneval v Konopáči

Ahoj děti a rodiče, v autokempu v Konopáči v restauraci Arabela v sobotu 15. února v 15.00 začne rej maškarních masek. Bude hudba, budou soutěže, budou sladkosti, bude legrace. Oblečte masku a přijďte. Vstup je zadarmo. Těší se na vás Heřmani, Restaurace U Kesnerů a Autokempink Konopáč.

Detail Hlášení rozhlasu

12.02.2020

Participativní rozpočet - setkání v Konopáči

Starosta města Josef Kozel vás zve na další setkání na téma participativní rozpočet. Uskuteční se tentokrát v hasičské zbrojnici v Konopáči a to v pondělí 17.února od 19.hodin. Více informací najdete na webu města v pravém sloupci pod odkazem Participativní rozpočet.

Detail Hlášení rozhlasu

11.02.2020

Uzavření Reuse centra

Oznamujeme občanům, že z technických důvodů bude tento týden (od 11. do 15. února včetně) uzavřeno Centrum Použij znovu, tzv. Reuse centrum v areálu Sběrného dvora.

Detail Hlášení rozhlasu

07.02.2020

Vátání občánků - březen 2020

Město Heřmanův Městec informuje rodiče nově narozených dětí o slavnostním vítání občánků našeho města,které plánujeme uskutečnit v sobotu 7.března.Budete-li mít zájem se s vaším děťátkem této akce zúčastnit,zastavte se v kanceláři matriky MěÚ, a to nejpozději do středy 19.února.Podrobnější informace naleznete na internetových stránkách města nebo přímo v kanceláři matriky.

Detail Hlášení rozhlasu

07.02.2020

Ples - PS Vlastislav

Pěvecký sbor Vlastislav srdečně zve na XXX. reprezentační ples, který se uskuteční v sobotu 22.2. od 20 hodin v sokolovně. K tanci i poslechu bude hrát Taneční a dechový orchestr ZUŠ v Chrudimi. Vstupenky včetně místenek je možné zakoupit v TIC na náměstí Míru.

Detail Hlášení rozhlasu

05.02.2020

Nový český film Vlastníci - přidané představení

Městské kino upozorňuje, že z důvodu velkého zájmu diváků přidalo ve čtvrtek 13.2. od 17 hodin další představení českého filmu "Vlastníci" v rámci projektu Bio seniorů. Vstupenky za zvýhodněnou cenu pouze 60 Kč si můžete zakoupit v pokladně kina, v informačním centru nebo on-line na webu www.kinohm.cz

Detail Hlášení rozhlasu

Kalendář akcí

24.02.2020

Participativní rozpočet - závěrečné setkání

Participativní rozpočet - závěrečné setkání

Město Heřmanův Městec vás zve na závěrečné setkání s možností prezentování návrhů na téma PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET, které se bude konat v pondělí 24. února od 19:00 v jednacím sále MěÚ.

Detail

26.02.2020

Ondřej Ruml

Večer pod lampou - Ondřej Ruml

Hostem talkshow bude jeden z nejtalentovanějších zpěváků současné doby. Tento kreativní a univerzální umělec, pohybující se od swingu a jazzu po muzikálová a divadelní představení bude čelit dotazům moderátora, ale ukáže vám i své pěvecké a muzikantské dovedností.

Kino Heřmanův Městec

27.02.2020

Sviňa

Sviňa

Nezabiješ, nesesmilníš, nepokradeš. Šokující slovenský thriller natočený podle stejnojmenného knižního bestselleru, odehrávájící se ve světě vysoké politiky, mafie bílých límečků, organizovaného zločinu, obchodu s bílým masem a velkých financí.

Kino Heřmanův Městec

28.02.2020

Dolittle

Dolittle

Robert Downey Jr. jako legendární zvěrolékař, který se nebojí vyrazit na nebezpečnou výpravu, utkat se s piráty, ale hlavně rozumí řeči zvířat. Dobrodružná rodinná fantasy komedie USA, český dabing.

Kino Heřmanův Městec

28.02.2020

Zdeněk Troška

Troška cestování s Troškou (zábávný pořad)

Vtipné vyprávění o cestování a zážitcích z cest známého českého režiséra Zdeňka Trošky. Na závěr beseda s dotazy diváků a autogramiáda.

SPOKUL HM, p.o.

28.02.2020

1917

1917

Čas je tvůj nepřítel. Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci zdánlivě nesplnitelný úkol… Jedinečný epický příběh z první světové války. Válečné drama USA, české titulky.

Kino Heřmanův Městec

29.02.2020

main

Lotrando a Zubejda (divadelní pohádka)

Muzikálová pohádka podle filmové předlohy režiséra Karla Smyczka a scénáristy Zdeňka Svěráka. Pohádka plná radosti, lásky i chytrého humoru, ve které najde své štěstí příliš slušný lupič Lotrando až v daleké Solimánii. Tamní „nemocnou“ princeznu neokouzlí jen jeho svěží pohled na svět, ale i chleba s tvarohem.

SPOKUL HM, p.o.

29.02.2020

Volání divočiny

Volání divočiny

Harrison Ford ve filmové adaptací legendárního románu Jacka Londona přináší dobrodružný příběh odvážného psa a jeho nového přítele v časech zlaté horečky na Klondiku. Rodinný dobrodružný film USA, české titulky.

Kino Heřmanův Městec

29.02.2020

Příliš osobní známost

Příliš osobní známost

Tři ženy. Tři podoby lásky. Tři příběhy radosti i bolesti, štěstí i smutku… Tatiana Dyková, Petra Hřebíčková a Eliška Balzerová v romantické komedii od tvůrců filmu Všechno nebo nic.

Kino Heřmanův Městec

01.02.2020 - 23.02.2020

main

Ladislav Vlach - Kresby a malby

Výstava kreseb a olejomaleb heřmanoměsteckého malíře Ladislava Vlacha představuje jeho tvorbu zaměřenou na kresbu portrétů a olejomalby s tématikou krajin a zátiší.

SPOKUL HM, p.o.

13.03.2020

Slza

SLZA - koncert v sokolovně

Známá popová skupina SLZA vystoupí v pátek 13.3.2020 v sále městské sokolovny.

SPOKUL HM, p.o.

15.03.2020

Děti v Terezíně a nestvůra s knírkem

Děti v Terezíně a nestvůra s knírkem

Projekce francouzského dokumentárního filmu o Elle Stein-Weisbergerové, která byla v koncentračním táboře v Terezíně od svých 11 let, hrála a zpívala zde roli kočky v dětské opeře Brundibár Adolfa Hoffmeistera a Hanse Krásy. V provedení dětského sboru Iuventus Cantans zazní části z této opery.

SPOKUL HM, p.o.

22.03.2020

Katarína Ševčíková

ŘEČ ANDĚLŮ - královská harfa, magické housle a lidský hlas

Katarína Ševčíková patří mezi vyhledávané harfistky nejen u nás, ale svou brilantní hrou, technickými znalostmi a šarmem okouzlila nadšené posluchače královského nástroje i v jiných evropských zemích. Spolu s magickým zvukem houslí Sandry Biňovcové a nádherným hlasem Valentýny Mužíkové tvoří spojení, které příjemně pohladí Vaší duši, uši i oči krásou.

SPOKUL HM, p.o.

05.04.2020

Kantáta

Kantáta

Zdánlivě nesourodé spojení dvou velkých uměleckých děl. Kantátu Ich habe genug (Mám již všeho dost) pro sólový bas, hoboj a smyčce zkomponoval Johann Sebastian Bach roku 1727 na text neznámého autora. Odkazuje na vyprávění o zbožném starci z jeruzalémského chrámu, Simeonovi. Tématem je smrt jako vysvobození ze světa prostoupeného bídou a zoufalstvím. Epická báseň Arnošta Lustiga „Kantáta“ je obžalobou nejhrůznějšího zločinu v historii lidstva, Šoa. Navzdory tomu ani jedna z těchto kompozicí nekončí beznadějí.

SPOKUL HM, p.o.

17.04.2020

Vandráci

Vandráci na cestě Střední Amerikou

Cestopisný večer s Vandráky Pavlem Liškou a Honzou Révaiem, kteří tři měsíce vandrovali po Střední Americe a chtěli poznat místní kulturu, indiánské legendy a zažít i nečekané.

SPOKUL HM, p.o.

24.04.2020

main

V Paříži bych tě nečekala, tatínku

Petr Nárožný v hlavní roli komedie o pařížském dobrodružství sympatického venkovana. Divadelní představení v sokolovně.

SPOKUL HM, p.o.