Navigace

Obsah

Události v obci

29.05.2017

Lucky Cruisers Weekend

O víkendu 2. až 4.6. se v areálu ATC Konopáč bude konat akce Lucky Cruisers Weekend 2017.

Detail Aktuality

26.05.2017

Dny pro rodinu - výlet na kole pro rodiče s dětmi; petangový a šachový turnaj v Bažantnici

V rámci Dnů pro rodinu bychom Vás rádi pozvali na výlet na kole pro rodiče s dětmi. Pojedeme blízkým okolím na rozhlednu Barborka, kde si opečeme buřty. Trasa bude dlouhá do 10 kilometrů. Sraz je v pátek 26.5. v 17:00 hodin u sportovní haly. Těší se na Vás Anička Minaříková a TJ Jiskra. V rámci projektu Dny pro rodinu Vás zveme také na petangový a šachový turnaj v Bažantnici, který se uskuteční v sobotu 27.5. ve 14:30 hodin vedle festivalu Halapaš. Hrát mohou jak jednotlivci tak smíšená družstva a turnaj je věkově neomezený. Přijďte si vyzkoušet své dovednosti. Těší se na Vás Iva Krbcová a T.J. Sokol.

Detail Hlášení rozhlasu

26.05.2017

Základní umělecká škola Heřmanův Městec Vás zve na celostátní projekt základních uměleckých škol "ZUŠ OPEN"

Základní umělecká škola Heřmanův Městec Vás zve na celostátní projekt základních uměleckých škol "ZUŠ OPEN" 30. května do sokolovny od 16:00 do 19:00 hodin, kam jste všichni zváni na diskotéku, malování na obličej a další výtvarné dílny, taneční představení a hlavně na taneční premiéru Natálie Nechvílové a Dominika Dulínka, které bude k vidění pouze na této akci a na hudební skupiny MARŤAŇY A MYMYKRY. Vstup je volný.

Detail Hlášení rozhlasu

25.05.2017

Akce v rámci projektu "Dny pro rodinu"

V rámci Dnů pro rodinu bychom vás rádi pozvali na cvičení školních dětí, kde je hlavním cílem pohyb, všestrannost a především cvičení na nářadí. Děti si zahrají i míčové hry. Zveme Vás dnes od 17:00 hodin do sokolovny. Těší se na Vás Alena Stránská a T.J. Sokol. Dále Vás zveme na výlet na kole pro rodiče s dětmi. Pojedeme blízkým okolím na rozhlednu Barborka, kde si opečeme buřty. Trasa bude do 10 kilometrů. Sraz je v pátek 26.5. v 17:00 hodin u sportovní haly. Těší se na Vás Anička Minaříková a TJ Jiskra. V rámci projektu Dny pro rodinu Vás zveme také na petangový a šachový turnaj v Bažantnici, který se uskuteční v sobotu 27.5. ve 14:30 hodin vedle festivalu Halapaš. Hrát mohou jak jednotlivci tak smíšená družstva a turnaj je věkově neomezený. Přijďte si vyzkoušet své dovednosti. Těší se na Vás Iva Krbcová a T.J. Sokol.

Detail Hlášení rozhlasu

25.05.2017

SPOKUL HM, p.o. - informace o kulturních akcích a tanečních kurzech

Městská organizace SPOKUL upozorňuje, že 31. května končí možnost přihlásit se do kurzu tance pro mládež za zvýhodněnou cenu jen 1800,-Kč. V tuto chvíli je možné v Turistickém informačním centru registrovat jen chlapce a páry. Městské kino Vás zve tento pátek a sobotu v 19:30 hodin na premiéru dobrodružného fantasy filmu „Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta“. V pátek kino uvede prostorovou 3D verzi a v sobotu klasickou 2D verzi filmu. Vstupenky, které si diváci zakoupí v předprodeji, budou slosovány o speciální pirátská trička.

Detail Hlášení rozhlasu

24.05.2017

Leknín.TV - zpravodajství 24.5.2017

Čtvrtý díl heřmanoměsteckých zpráv Leknín.TV je ke shlédnutí. Pro zobrazení klikněte na detail zprávy.

Detail Aktuality

24.05.2017

Pozvánka na akce v rámci projektu "Dny pro rodinu"

V rámci Dnů pro rodinu bychom Vás rádi pozvali na Nordic walking aneb chůze s hůlkami do blízkého okolí, která se uskuteční ve středu 24.5. Vycházka bude trvat 2-3 hodiny a je závislá na počasí. Sraz je na náměstí Míru v 17:00 hodin. Těší se na Vás Lenka Ulrichová a TJ Jiskra. Dále si si Vás v rámci Dnů pro rodinu dovolujeme pozvat na cvičení předškolních dětí s kruhy, balónky, gumami, dále pak na nářadí, trampolíně či bedně. Učíme děti kotouly, přeskoky, orientaci v prostoru a vzájemnou komunikaci a na závěr hrajeme různé hry. Přijďte dnes v 17:00 hodin do sokolovny. Těší se na Vás Jarmila Misařová a T.J. Sokol. Dále Vás zveme na výlet na kole pro rodiče s dětmi. Pojedeme blízkým okolím na rozhlednu Barborka, kde si opečeme buřty. Trasa bude do 10 kilometrů. Sraz je v pátek 26.5. v 17:00 hodin u sportovní haly. Těší se na Vás Anička Minaříková a TJ Jiskra. V rámci projektu Dny pro rodinu Vás zveme také na petangový a šachový turnaj v Bažantnici, který se uskuteční v sobotu 27.5. ve 14:30 hodin vedle festivalu Halapaš. Hrát mohou jak jednotlivci tak smíšená družstva a turnaj je věkově neomezený. Přijďte si vyzkoušet své dovednosti. Těší se na Vás Iva Krbcová a T.J. Sokol.

Detail Hlášení rozhlasu

24.05.2017

FK Jiskra zve na fotbalové utkání

Fotbalový klub Jiskra Heřmanův Městec Vás zve na místní stadion, kde v sobotu B mužstvo přivítá od 17:00 hodin celek ze Svratouchu.

Detail Hlášení rozhlasu

23.05.2017

Pozvánka na 2. ročník festivalu Halapaš

Festival Halapaš se hlásí s druhým ročníkem a zve všechny na tuto sobotu do Bažantnice, aby se přišli pobavit a poslechnout si věci, které běžně neuslyší, jako například balkánskou dechovku v podání HarMálek orchestru, autorské čtení Jana Těsnohlídka mladšího, rap od Creative Union nebo parádní jednočlennou kapelu Omnion. V neděli bude na programu pivo a rock'n roll. Halapaš nabízí i zajímavý doplňkový program, který je zdarma. Letošní novinkou bude pivo Halapašák, které stojí za to ochutnat. Více informací naleznete na facebooku nebo na halapas.cz či na plakátech. Přijďte, letos bude krásně!

Detail Hlášení rozhlasu

23.05.2017

Divadelní soubor Heřman zve na premiéru divadelní hry "Divná hloupost"

Divadelní soubor Heřman zve na premiéru divadelní hry "Divná hloupost". Premiéra se koná v sokolovně v sobotu 27. května od 19:00 hodin. Jedná se o úpravu textu Jana Wericha "Tři sestry a jeden prsten", která je určena pro diváky od 12 do 100 let. Vstupenky nejsou v předprodeji. Jednotné vstupné bez místenek činí 80,- Kč.

Detail Hlášení rozhlasu

23.05.2017

SPOKUL HM, p.o. - informace o kulturních akcích a tanečních kurzech

Městská organizace SPOKUL Vás zve tuto středu 24. května na zábavnou talkshow lanškrounského děkana Zbigniewa Czendlika „Postel, hospoda, kostel“. Představení, které začíná v 18:00 hodin v sále sokolovny bude zakončeno autogramiádou stejnojmenné knihy. Příští středu 31. května můžete v městském kině navštívit divadelní představení „Děvčátko Momo“ v podání pražského divadla Cylindr. Představení, které bude uvedeno v rámci akce Dny pro rodinu je vhodné pro rodiče s dětmi od 6 let. Vstupenky si můžete zakoupit v Turistickém informačním centru. Organizace SPOKUL dále upozorňuje, že 31. května končí možnost přihlásit se do kurzu tance pro mládež za zvýhodněnou cenu jen 1800,-Kč. V tuto chvíli je možné registrovat jen chlapce a páry.

Detail Hlášení rozhlasu

22.05.2017

Dny pro rodinu - Nordic walking aneb chůze s hůlkami do blízkého okolí

V rámci Dnů pro rodinu bychom Vás rádi pozvali na Nordic walking aneb chůze s hůlkami do blízkého okolí, která se uskuteční ve středu 24. května. Vycházka bude trvat 2-3 hodiny a je závislá na počasí. Sraz je na náměstí Míru v 17:00 hodin. Těší se na Vás Lenka Ulrichová a TJ Jiskra.

Detail Hlášení rozhlasu

Kalendář akcí

31.05.2017

Děvčátko Momo

Děvčátko Momo (divadlo)

Napínavý příběh o tom, kam a proč se nám ztrácí čas. Nebo nám ho někdo krade? A kdo? Šediví muži? Nebo my sami? Divadelní představení, pro větší děti, menší rodiče a pro ty, kdo "nemají čas". Představení se koná v rámci akce Dny pro rodinu.

Kino Heřmanův Městec

31.05.2017

Noční směna 1

Noční směna

Nový a ojedinělý zážitek propojuje prvky filmového světa se světem počítačových her. První interaktivní digitální film v kinech dovoluje divákům určovat vývoj příběhu a rozhodovat za hlavního hrdinu pomocí chytrých telefonů se systémy Android a iOS. Britský thriller s českými titulky.

Kino Heřmanův Městec

02.06.2017

Strážci Galaxie 2

Strážci Galaxie Vol. 2

Dobrodružství party superhrdinů ve zbrusu novém pokračování filmu od studia Marvel. Akční sci-fi komedie USA, český dabing.

Kino Heřmanův Městec

03.06.2017

Kráska a zvíře 1

Kráska a zvíře

Nová hraná adaptace Disneyho animované klasiky, která velkolepým způsobem oživuje příběh mladé dívky a zakletého prince. Romantický rodinný film USA, český dabing.

Kino Heřmanův Městec

03.06.2017

Polina 1

Polina

Zarputilost, odhodlání a posedlost dokonalým tancem. Příběh mladé talentované tanečnice, která se snaží najít v tanci svou vlastní osobnost. Francouzské drama s českými titulky.

Kino Heřmanův Městec

06.06.2017

Dancer 1

Dancer

Velký příběh nadaného umělce a zranitelného člověka. Dechberoucí filmový portrét tanečního génia Sergeje Polunina, který se stal historicky nejmladším sólistou Královského baletu v Londýně. Britský dokument s českými titulky.

Kino Heřmanův Městec

07.06.2017

Z Paříže do Paříže 1

Z Paříže do Paříže

Dobrodružství dvou židovských chlapců v nacisty okupované Francii. Silný příběh houževnatosti, statečnosti a optimismu malých hrdinů, kteří si dokázali zachovat své dětství i v nelehké životní situaci. Dobrodružné drama Francie. Český dabing.

Kino Heřmanův Městec

09.06.2017

Putování tučňáků: Volání oceánu

Putování tučňáků: Volání oceánu

Příběh malého tučňáka, připravujícího se na svou první cestu k moři. Francouzský dokument, který nás zavede do ledového království Antarktidy. Skvělé pokračování oscarového filmu z roku 2005. České znění.

Kino Heřmanův Městec

09.06.2017

Mumie (3D) 1

Mumie (3D)

První díl nové série výpravných dobrodružství ze světa bohů a monster. Tom Cruise v akčním dobrodružném fantasy filmu USA. Český dabing. Prostorová 3D verze filmu.

Kino Heřmanův Městec

10.06.2017

Mimi šéf

Mimi šéf

Rozený vůdce. Animovaná rodinná komedie s jedním hodně zvláštním batoletem na speciální misi za záchranou rodičovské lásky. Film USA, český dabing.

Kino Heřmanův Městec

10.06.2017

Mumie 1

Mumie

První díl nové série výpravných dobrodružství ze světa bohů a monster. Tom Cruise v akčním dobrodružném fantasy filmu USA. Český dabing.

Kino Heřmanův Městec

13.06.2017

Zkouška dospělosti 1

Zkouška dospělosti

Světí účel prostředky? Drama o kompromisech, osobní morálce a podstatě rodičovství. Rumunský film oceněný v Cannes za Nejlepší režii. České titulky.

Kino Heřmanův Městec

14.06.2017

Smrtihlav 1

Smrtihlav

Čím větší zlo, tím větší hrdinové. Historické válečné drama, které líčí nejen události kolem atentátu na Heydricha, ale také život a kariéru tohoto nositele nelítostného zla. Koprodukční film Francie, VB, Belgie a USA. České titulky.

Kino Heřmanův Městec

16.06.2017

Auta 3

Auta 3

Legendární závoďák Blesk Mc Queen ještě nepatří do starého železa. Nové pokračování dobrodružství ze světa aut. Rodinný animovaný film USA. Český dabing.

Kino Heřmanův Městec

16.06.2017

Pobřežní hlídka

Pobřežní hlídka

Dobrý buchty potřebujou pořádnej pekáč. Dwayne Johnson a Zac Efron v řízné akční komedii inspirované stejnojmenným TV seriálem. Film USA, české titulky.

Kino Heřmanův Městec

17.06.2017

HS

3. turnaj v Hearthstone (letní tábor v Un'Goro)

Přátelský turnaj v počítačové karetní hře Hearthstone: Heroes of Warcraft.

SPOKUL HM, p.o.

17.06.2017

Auta 3 (3D)

Auta 3 (3D)

Legendární závoďák Blesk Mc Queen ještě nepatří do starého železa. Nové pokračování dobrodružství ze světa aut. Rodinný animovaný film USA. Český dabing. Prostorová 3D verze filmu.

Kino Heřmanův Městec

17.06.2017

Špunti na vodě

Špunti na vodě

Rodinná komedie o tom, co se stane, když tátové chtějí na vodu bez svých drahých poloviček. Pavel Liška, Hynek Čermák, Jiří Langmajer, Anna Polívková, Tatiana Vilhelmová a další v novém českém filmu.

Kino Heřmanův Městec

20.06.2017

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta 1

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Johnny Depp v novém pokračování fantastického dobrodružství kapitána Jacka Sparrowa. Dobrodružný fantasy film USA, český dabing.

Kino Heřmanův Městec