Navigace

Obsah

Volnočasové aktivity

09.03.2020

Zákaz návštěv v domově pro seniory

Domov pro seniory Heřmanův Městec (ul. U Bažantnice) oznamuje občanům, že počínaje dnem 10.3. je v domově do odvolání vyhlášen zákaz návštěv.

Detail Aktuality

02.03.2020

Čtenářská amnestie

Knihovna Heřmanův Městec vyhlašuje čtenářskou amnestii na pozdě vrácené knihy. Těm, kteří v době od 16. do 31. března 2020 vrátí vypůjčené knihy, odpustí knihovna pokutu za jejich pozdní vrácení. Amnestie je vyhlášena při příležitosti celorepublikové akce Březen – měsíc čtenářů.

Detail Aktuality z prostředí knihovny

26.02.2020

Prodej vyřazených knih

Městská knihovna Heřmanův Městec pořádá prodej vyřazených knih. Prodej bude probíhat v běžnou otevírací dobu po celý březen. Přijďte si během celého března vybrat vyřazené knihy - 5 Kč/ks Za knihovnu Lenka Jablečníková, Jana Šmídová

Detail Aktuality z prostředí knihovny

19.02.2020

Aktuálně k distribuci kompostérů a nádob na tříděný odpad

Distribuce nádob a kompostérů bude započata během příštího týdne. Na počátek distribuce, která proběhne v areálu místního sběrného dvora, budete včas upozorněni, a to jak na webových stránkách města a facebooku, tak místním rozhlasem. Současně budeme informovat i konkrétněji o tom, během kterých dnů bude vydávání nádob a kompostérů probíhat.

Detail Aktuality

05.02.2020

Město Heřmanův Městec zavádí adresní třídění odpadu

Město Heřmanův Městec se rozhodlo využít dotační výzvu na pořízení nádob na tříděné složky komunálního odpadu. Obyvatelé města tak v letošním roce čeká zavedení adresného třídění plastů, papíru a bioodpadu. Každá domácnost dostane ke své nádobě na směsný komunální odpad ještě další tři nádoby o objemu 120 l viz obrázek v dolní části. Domácnostem se tak podstatně zvýší komfort ve třídění odpadu.

Detail Aktuality

11.12.2019

Konec roku v městské knihovně

V době vánočních svátků bude knihovna uzavřena od 23.12.2019 do 1.1.2020.

Detail Aktuality z prostředí knihovny