Navigace

Obsah

AKTUÁLNĚ - NOUZOVÝ STAV V SOUVISLOSTI S COVID-19

Stát s platností od 10.3. vydal zákaz sportovních, náboženských, kulturních a dalších hromadných akcí s účastí nad 30 osob.
Od 11.3. jsou rovněž uzavřeny základní, střední a vyšší odborné školy - tedy i Základní škola Heřmanův Městec, Speciální základní škola Heřmanův Městec, Základní umělecká škola Heřmanův Městec a Dům dětí a mládeže Heřmanův Městec.

Od 16.3.2020 platí omezení volného pohybu osob na území ČR.

Od 19.3.2020 platí zákaz vycházení bez roušky či jiné ochrany obličeje na celém území ČR.

Město Heřmanův Městec nabízí osobám nad 70 let zajištění nákupu léku a potravin.

Více informací  se budete dovídat na stránce  Aktuálně - COVID-19

 

Aktuálně - Novinky v odpadech od roku 2020

Události v obci

31.03.2020

Pomoc města Heřmanův Městec

Šijete roušky a hodil by se Vám zakladač látky pro výrobu šikmých proužků? Zakladače jsou k odběru po telefonické dohodě na služebně městské policie, stačí zavolat 778 778 222. Město Heřmanův Městec i nadále nabízí pomoc seniorům, a to při zajištění nákupů a zprostředkování rozvážky obědů. Nejen seniorům, ale i všem potřebným, město daruje ručně šité roušky. Pomocnou ruku nabízí i městský psí útulek. Pokud Vám současná opatření znemožňují venčení psa nebo například návštěvu veterináře, rádi pomůžeme. Pro pomoc i tohoto typu využívejte jednotné telefonní číslo 778 754 891.

Detail Hlášení rozhlasu

27.03.2020

Preventivní dezinfekce veřejného prostranství

Dnes odpoledne bude SDH Heřmanův Městec pokračovat dalším kolem preventivní dezinfekce veřejného prostranství. Hasiče uvidíte v akci opět například u laviček, na zastávkách, dětských hřištích nebo u vchodů otevřených provozoven. Začátek je plánován krátce po poledni.

Detail Hlášení rozhlasu

26.03.2020

Svoz odpadu

S platností od 1. dubna bude v našem městě přímo od domů svážen nejen směsný komunální odpad, ale i papír, plast a bioodpad. Od rodinných domů bude nově svezen směsný komunální odpad jednou za čtrnáct dní, v případě sídlišť zůstává v platnosti týdenní svoz. Podrobný harmonogram najdete na webových stránkách města a v dubnovém Leknínu.

Detail Hlášení rozhlasu

25.03.2020

Nouzový stav - aktuální informace

Šijete roušky a hodil by se Vám zakladač látky pro výrobu šikmých proužků? Zakladače jsou k odběru po telefonické dohodě na služebně městské policie, stačí zavolat 778 778 222. Připomínáme, že je stále v platnosti nabídka na zajištění nákupů pro seniory. Pomocnou ruku nabízí i městský psí útulek. Pokud Vám současná opatření znemožňují venčení psa nebo například návštěvu veterináře, rádi pomůžeme. Pro pomoc i tohoto typu využívejte jednotné telefonní číslo 778 754 891.

Detail Hlášení rozhlasu

18.03.2020

Zákaz vycházení bez roušek

Hejtman Pardubického kraje vydal nařízení, které zakazuje ode 18. hodiny dne 18. března vstup do obchodů, lékáren, zdravotnických zařízení, pošt, bank či do veřejných dopravních prostředků bez roušky, respirátoru či jiné ochrany dýchacích cest. Vláda ČR schválila zákaz vycházení bez roušky či jiné ochrany obličeje, který platí od půlnoci na 19. března. Chraňte své zdraví a bez ochrany obličeje nevycházejte! Od stejného dne rovněž platí opatření, že mezi 07.a 10. hodinou smí do obchodů s potravinami, do drogerií a lékáren vstupovat pouze osoby starší 65 let.

Detail Hlášení rozhlasu

18.03.2020

Česká spořitelna

Česká spořitelna Heřmanův Městec oznamuje, že na základě rozhodnutí ředitelství České spořitelny uzavírá od 18.03.2020 do odvolání svoji pobočku v Heřmanově Městci. Oteřena zůstává pobočka v Chrudimi.

Detail Hlášení rozhlasu

18.03.2020

Sběrný dvůr v Lukách

Oznamujeme, že Sběrný dvůr V Lukách bude do 24.3.2020 včetně uzavřen. O dalším postupu budeme informovat.

Detail Hlášení rozhlasu

16.03.2020

Zrušení sběru šatstva

S ohledem na aktuální nařízení vlády ČR v souvislosti se šířením epidemie COVID-19 oznamuje místní organizace KDU-ČSL, že ruší plánovaný sběr šatstva a dalších potřebných věcí pro Diakonii, který se měl uskutečnit 24. března. O náhradním termínu budeme včas informovat podle vývoje situace. Děkujeme za pochopení.

Detail Hlášení rozhlasu

16.03.2020

SPOKUL oznamuje

Městská organizace SPOKUL HM oznamuje, že od pátku 13.3. od odvolání jsou pro veřejnost zcela uzavřeny kino, sokolovna, sportovní hala, synagoga i obě galerie. Vstupenky na vybrané akce, které se přesouvají na náhradní termín, zůstávají v platnosti. Vstupné na filmová představení nebo zcela zrušené akce je možné vrátit po individuální dohodě na e-mailu: spokul@seznam.cz - Bližší informace najdete na webové stránce nebo facebooku organizace SPOKUL HM.

Detail Hlášení rozhlasu

16.03.2020

Zasedání Zastupitelstva města Heřmanův Městec

Oznamujeme občanům, že s ohledem na mimořádná usnesení vlády ČR včetně vyhlášeného nouzového stavu kvůli výskytu Koronaviru, se jednání zastupitelstva města svolané na dnes, tj. pondělí 16.03.2020 odkládá, s tím, že bude svoláno v náhradním termínu, jakmile to situace umožní.

Detail Hlášení rozhlasu

16.03.2020

Městský úřad - aktuální iformace

Sdělujeme občanům, že od dnešního dne, tj pondělí 16.03.2020 je městský úřad uzavřen.V provozu zůstává pouze podatelna, a to v pondělí a ve středu od 8-11 hodin.V případě potřeby kontaktujte zaměstnance městského úřadu telefonicky nebo emailem.Úhradu poplatků provádějte pouze bezhotovostně, pozdější úhrada nebude sankcionována. V případě požadavků na pečovatelskou službu nebo donášku potravin, kontaktujte telefonicky sociální odbor městského úřadu. Město Heřmanův Městec rozhodlo ode dneška, tj. od 16.03.2020 uzavřít obě mateřské školy zřízené městem. Vyžaduje to mimořádná situace. Děkujeme za pochopení. Provoz veřejných WC je dočasně přerušen. Uzavřen je rovněž i sběrný dvůr v Lukách. Žádáme veřejnost, aby omezila návštěvy místních ordinací na minimum. Problémy, recepty, neschopenky, karantény řešte telefonicky se svým lékařem. Telefonické kontakty naleznete na stránkách města a Facebooku města. Výjezdní úřední den Finančního úřadu se ruší. Děkujeme za pochopení a vzájemnou ohleduplnost a toleranci.

Detail Hlášení rozhlasu

13.03.2020

Spokul - aktuální informace

Městská organizace SPOKUL HM oznamuje, že od pátku 13.3. od odvolání jsou pro veřejnost uzavřeny kino, sokolovna, sportovní hala, synagoga i obě galerie. Vstupenky na vybrané akce, které se přesouvají na náhradní termín, zůstávají v platnosti. Vstupenky zakoupené na filmová představení nebo zcela zrušené akce je možné vrátit v místě zakoupení do pátku 20. března. Bližší informace najdete na webové stránce nebo facebooku organizace SPOKUL HM.

Detail Hlášení rozhlasu

Kalendář akcí

05.04.2020

Trollové a kouzelný les

Trollové a kouzelný les (ONLINE - vasekino.cz)

= Projekce ONLINE na www.vasekino.cz - Kupte si online vstupenku do našeho kina, obdržíte elektronickou vstupenku mailem a po zadání unikátního kódu můžete film v určený čas sledovat doma na webu www.vasekino.cz = Velké dobrodružství malých hrdinů. Animovaná dobrodružná komedie od tvůrců filmu Shrek a Madagaskar. Film Norska a Kanady, český dabing.

Kino Heřmanův Městec

05.04.2020

Kantáta

Kantáta - akce se bude konat v náhradním termínu!

= Upozorňujeme, že tato akce se bude konat v náhradním termínu. Vstupenky zůstávají v platnosti! = Zdánlivě nesourodé spojení dvou velkých uměleckých děl. Kantátu Ich habe genug (Mám již všeho dost) pro sólový bas, hoboj a smyčce zkomponoval Johann Sebastian Bach roku 1727 na text neznámého autora. Odkazuje na vyprávění o zbožném starci z jeruzalémského chrámu, Simeonovi. Tématem je smrt jako vysvobození ze světa prostoupeného bídou a zoufalstvím. Epická báseň Arnošta Lustiga „Kantáta“ je obžalobou nejhrůznějšího zločinu v historii lidstva, Šoa. Navzdory tomu ani jedna z těchto kompozicí nekončí beznadějí.

SPOKUL HM, p.o.

05.04.2020

Afrikou

Afrikou na pionýru (ONLINE - vasekino.cz)

= Projekce ONLINE na www.vasekino.cz - Kupte si online vstupenku do našeho kina, obdržíte elektronickou vstupenku mailem a po zadání unikátního kódu můžete film v určený čas sledovat doma na webu www.vasekino.cz = Cesta napříč africkým kontinentem na legendárních a hodně starých motorkách Jawa Pionýr. Celovečerní road movie Afrikou na Pionýru přináší ještě bláznivější a odvážnější výpravu, než jaké známe díky žlutým trabantům Dana Přibáně.

Kino Heřmanův Městec

27.05.2020

Alena Činčerová

Večer pod lampou - Alena Činčerová

Hostem další talkshow Františka Mifka se stane významná dcera slavného otce, autorka více než 200 dokumentárních filmů. Vzpomínky na otce Radúze Činčeru (Kinoautomat) i čerstvé postřehy z nedávného úspěšného cyklu ČT Modrá krev tentokrát ožijí slovem i obrazem.

Kino Heřmanův Městec

12.06.2020

Vandráci

Vandráci na cestě Střední Amerikou

= Tato akce se bude konat v náhradním termínu 12.6.2020. Vstupenky zůstávají v platnosti! = Cestopisný večer s Vandráky Pavlem Liškou a Honzou Révaiem, kteří tři měsíce vandrovali po Střední Americe a chtěli poznat místní kulturu, indiánské legendy a zažít i nečekané.

SPOKUL HM, p.o.

19.06.2020

Katarína Ševčíková

ŘEČ ANDĚLŮ - královská harfa, magické housle a lidský hlas

= Tato akce se bude konat v náhradním termínu 19.6.2020. Vstupenky zůstávají v platnosti! = Katarína Ševčíková patří mezi vyhledávané harfistky nejen u nás, ale svou brilantní hrou, technickými znalostmi a šarmem okouzlila nadšené posluchače královského nástroje i v jiných evropských zemích. Spolu s magickým zvukem houslí Sandry Biňovcové a nádherným hlasem Valentýny Mužíkové tvoří spojení, které příjemně pohladí Vaší duši, uši i oči krásou.

SPOKUL HM, p.o.

26.06.2020

Robert Vano - beseda v kině

Robert Vano - Skrytá tajemství

Poutavé vyprávění světoznámého módního a uměleckého fotografa, jehož život byl plný vzestupů i pádů. Charismatický fotograf původem z Nových Zámků po emigraci získal zkušenosti v New Yorku, Miláně, Paříži a na dalších místech světa a proslavil se především svými módními fotografiemi a mužskými akty.

Kino Heřmanův Městec

18.09.2020

Expediční kamera 2020

Expediční kamera 2020 (festival)

11. ročník filmového festivalu s dokumenty o cestování, dobrodružství i divoké přírodě. Hostem bude cestovatel a dobrodruh Slávek Král s přednáškou „Stopem se psem v Asii“. Občerstvení zajištěno.

Kino Heřmanův Městec

19.09.2020

main

V Paříži bych tě nečekala, tatínku

= Tato akce se bude konat v náhradním termínu 19.9.2020. Vstupenky zůstávají v platnosti! = Petr Nárožný v hlavní roli komedie o pařížském dobrodružství sympatického venkovana. Divadelní představení v sokolovně.

SPOKUL HM, p.o.

13.11.2020

Věra Martinová - 3. 4. 2020 od 19:00 Sokolovna Heřmanův Městec

Věra Martinová (koncert)

= Akce je přesunuta z 3.4.2020 do náhradního termínu 13.11.2020, vstupenky zůstávají v platnosti! = Koncert jedné z nejvýraznějších zpěvaček českého country. Věra Martinová slaví 60 let novým albem Meritum a se svou stejnojmennou kapelou vystoupí v městské sokolovně.

SPOKUL HM, p.o.