Navigace

Obsah

AKTUÁLNĚ - BLESKOVÁ POVODEŇ V HEŘMANOVĚ MĚSTCI

V neděli 14.6. zasáhla po silných deštích naše město blesková povodeň.

Praktické informace a kontakty k této situaci najdete na stránce Blesková povodeň v Heřmanově Městci.

MěÚ oznamuje, že Rada města na zasedání dne 3.8.2020 (Usnesení číslo : R/2020/216) rozhodla o rozdělení výtěžku transparentního účtu města „Veřejné sbírky na podporu občanů postižených povodní v Heřmanově Městci“ – 2. kolo ve prospěch vlastníků nemovitostí, kde došlo ke škodám v souvislosti s červnovou povodní. Více informací najdete na stránce Blesková povodeň v Heřmanově Městci.

Důrazně připomínáme, že pohyb po zámeckém parku je stále nebezpečný, a proto je zámecký park do odvolání uzavřen.
Žádáme, abyste neriskovali své zdraví a zákaz vstupu respektovali.

 

Aktuálně - Novinky v odpadech od roku 2020

Události v obci

12.08.2020

Změna programu v letním kině Konopáč

Městská organizace SPOKUL HM oznamuje změnu programu v letním kině na Konopáči. Původně plánovaná diashow "Plachetnicí sám kolem světa" v pátek 14.8. se nekoná a jako náhradní program bude uvedena dobrodružná rodinná komedie "Králíček Petr". Začátek představení je ve 20:30.

Detail Hlášení rozhlasu

12.08.2020

Výstava Libora Krejcara v Galerii Dvojdomek

Městská organizace SPOKUL HM Vás zve na výstavu heřmanoměsteckého umělce Libora Krejcara s názvem Partie pro H.M., která bude zahájena v sobotu 15.8. v 15 hod. v Galerii Dvojdomek. Návštěvníci budou mít možnost vidět průřez celou tvorbou, která zahrnuje plastiky, kresby, koláže, asambláže, sypané obrazy a projekce. Výstava bude otevřena do 20. září.

Detail Hlášení rozhlasu

10.08.2020

Rozdělení výtěžku transparentního účtu města domácnostem postiženým povodní - 2. kolo

MěÚ oznamuje, že Rada města na zasedání dne 3.8.2020 (Usnesení číslo : R/2020/216) rozhodla o rozdělení výtěžku transparentního účtu města „Veřejné sbírky na podporu občanů postižených povodní v Heřmanově Městci“ – 2. kolo ve prospěch vlastníků nemovitostí, kde došlo ke škodám v souvislosti s červnovou povodní.

Detail Aktuality

10.08.2020

Pozvánka na fotbalová utkání

Fotbalový klub Jiskra Heřmanův Městec vás zve o víkendu na místní stadion, kde v sobotu nastoupí dorost od 17 hodin proti Nemošicím a v neděli A mužstvo sehraje od 17 hodin zápas s Chrudimí B.

Detail Hlášení rozhlasu

07.08.2020

Zahájení rekonstrukce budovy č. p. 4

Budova, která v minulosti sloužila jako městský úřad, přímo sousedí se základní školou. Jako logický krok se nabízí využít uvolněné prostory pro potřeby školy, která ty své v současnosti již využívá na maximum. Budovu na adrese náměstí Míru 4 proto převzaly společnosti STAKVO s.r.o. a STAVBY VAHALA s.r.o., které zde budou v následujících měsících provádět kompletní rekonstrukci.

Detail Aktuality

07.08.2020

Svaz tělesně postižených v ČR - Rekondičně rehabilitační pobyt

Svaz tělesně postižených v ČR, z.s. okresní organizace Chrudim, pořádá na základě povolení Ministerstva zdravotnictví ČR rekondičně rehabilitační pobyt v termínu od 24. Srpna do 30. Srpna 2020. Pobyt je v rekreačním zařízení Penzion Hájenka čp. 325 Seč – Ústupky. Rekondičně rehabilitační pobyt se týká nemocí horních a dolních končetin a prevence osteoporózy. Zajištěna je plná penze, ubytování ve dvou a tří lůžkových pokojích, koupelna a WC. Program rekondičně rehabilitačního pobytu je zajištěn odbornými lektory – cvičení, včetně cvičení v bazénu, masáž, odborné přednášky. K dispozici jsou dvě volná místa. Cena pobytu je 3850 Kč. Přihlásit se můžete a přihlášku s informacemi o pobytu dodá vedoucí rekondičního pobytu na tel.čísle 724 215 103

Detail Hlášení rozhlasu

05.08.2020

Úherčický sekáč 2020 (přihlášky)

V sobotu 15.8 v Úherčicích od 17h se bude konat soutěž v kosení louky. Registrace soutěžících je v 16h. Kosí se 1ar (10x10m), ženy polovinu a máme i dětskou kategorii a štafety. Vstupné a startovné zdarma. Pro soutěžící je pivo a večeře zdarma. Přihlašujte se do 12.8. na tel. 724689078 nebo mail vit.zdarsky@volny.cz. Více info na www.uhercice.com.

Detail Hlášení rozhlasu

05.08.2020

Úherčický sekáč 2020

Tuto sobotu 15.8 od 17h se bude v Úherčicích konat soutěž v tradičním kosení louky.Jde již o 6. ročník.Uvidíte sekáče z našeho regionu, ale třeba až ze Slovenska, Jižních Čech nebo z Orlických hor.Nejlepší zvládnou pokosit 1ar do 4 minut.Kromě soutěže na vás čeká doprovodný program a občerstvení. Více info na www.uhercice.com nebo v Infocentru HM.

Detail Hlášení rozhlasu

04.08.2020

Koncert ABBA CZ v letním kině Konopáč

Městská organizace SPOKUL HM vás zve na hudební show skupiny ABBA CZ, která se koná tento pátek 7.8. od 20 hodin v letním kině na Konopáči. Přijďte si užít nestárnoucí hudební hity skupiny ABBA plné energie ve skvělém a velmi věrném provedení. Vstupenky je možné zakoupit za zvýhodněnou cenu v předprodeji v informačním centru nebo online na www.spokul.cz

Detail Hlášení rozhlasu

03.08.2020

Fotbalové utkání

Fotbalový klub Jiskra Heřmanův Městec Vás zve tuto sobotu na místní stadion, kde B mužstvo sehraje první mistrovské utkání od 17 hodin s Hrochovým Týncem.

Detail Hlášení rozhlasu

28.07.2020

Plánovaná odstávka pitné vody v Chotěnicích

Vodárenská společnost Chrudim oznamuje, že plánovaná odstávka pitné vody v Chotěnicích na dnešní den se z důvodu havárie na Seči ruší a přesouvá se na zítra ve stejný čas. Děkujeme za pochopení.

Detail Hlášení rozhlasu

27.07.2020

Oznámení o přerušení dodávky pitné vody

Vodárenská společnost Chrudim oznamuje, že zítra v úterý 28.07.2020 v Heřmanově Městci, místní části Chotěnice, od 08:00 do 14:00 hodin dojde k přerušení dodávky pitné vody. Toto opatření se týká pouze lokality u požární nádrže. Upozorňujeme občany, že náhradní zásobování není zajištěno. Děkujeme za pochopení.

Detail Hlášení rozhlasu

Kalendář akcí

12.08.2020

Havel

Havel (Letní kino Konopáč)

Co byste obětovali pro pravdu a lásku? Celovečerní film Havel přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z časů disentu, kdy ještě nebyl slavnou osobností. Životopisné drama odehrávající se v letech 1968 – 1989.

Kino Heřmanův Městec

13.08.2020

Vzpomínky na Itálii

Vzpomínky na Itálii

S každým koncem přichází nový začátek. Dávné vzpomínky, spousta slunce, víno, opravdové spagetti a také jedna krásná a sympatická majitelka místní restaurace v romantické komedii Velké Británie a Itálie. V hlavní roli Liam Neeson. České titulky.

Kino Heřmanův Městec

14.08.2020

Velké dobrodružství malé pandy

Velké dobrodružství malé pandy

Našla se malá panda. Neznáte ji? Animovaná dobrodružná komedie od tvůrců filmu Madagaskar. Fílm Ruska, český dabing.

Kino Heřmanův Městec

14.08.2020

Králíček Petr

Králíček Petr (Letní kino Konopáč)

=Náhradní program v letním kině.= I králík může mít zaječí úmysly. Králíček žije bezstarostný život s ostatními zvířátky na farmě. Nový majitel statku se však s nimi rozhodně nechce dělit o svou zahradu. Dobrodružná rodinná komedie USA, český dabing.

Kino Heřmanův Městec

15.08.2020

Úherčický sekáč 2020 1

Úherčický sekáč 2020

Obec Úherčice Vás zve na 6. ročník soutěže v kosení louky. Akce se bude konat v sobotu 15. 8. 2020 od 17:00 v Úherčicích (okres Chrudim, 3km jižně od Heřmanova Městce).

Detail

15.08.2020

Casting na lásku

Casting na lásku (Letní kino Konopáč)

Vymřeli už všichni pořádní chlapi? Lukáš Langmajer, Václav Vydra, Igor Bareš, Milan Šteindler a další v české romantické komedii o hledání toho pravého.

Kino Heřmanův Městec

17.08.2020

Trollové: Světové turné

Trollové: Světové turné (Letní kino Konopáč)

Nejveselejší film všech dob. Nálož dobré nálady z dílny DreamWorks vás přesvědčí o tom, že všechny trable světa se dají vyřešit tancem, zpěvem a vzájemným objímáním. Animovaný rodinný film USA, český dabing.

Kino Heřmanův Městec

18.08.2020

3Bobule

3Bobule

Ve vodě je spousta havěti… Ve víně žádná! Tereza Ramba, Kryštof Hádek, Lukáš Langmajer, Marián Roden, Miroslav Táborský a další v pokračování české komedie odehrávající se v krásné krajině jižní Moravy.

Kino Heřmanův Městec

19.08.2020

Démon zatracení

Démon zatracení (Letní kino Konopáč)

Toto léto se výletům do hlubokých lesů raději vyhněte. Tisíc let stará čarodějnice, mytický démon zapomnění a zatracení, je strašlivý protivník. Přestala se skrývat v okolních lesích a má hlad. Horor USA, české titulky.

Kino Heřmanův Městec

20.08.2020

Casting na lásku

Casting na lásku

Vymřeli už všichni pořádní chlapi? Lukáš Langmajer, Václav Vydra, Igor Bareš, Milan Šteindler a další v české romantické komedii o hledání toho pravého.

Kino Heřmanův Městec

21.08.2020

Hurá do džungle

Hurá do džungle

Domov je tam, kde jsou přátelé. O síle přátelství se přesvědčí i malý mimozemšťan, který se setká se zvířátky v hluboké džungli. Animovaný dobrodružný film, český dabing.

Kino Heřmanův Městec

21.08.2020

Šarlatán

Šarlatán (Letní kino Konopáč)

Ivan Trojan ve strhujícím životopisném dramatu inspirovaném skutečným příběhem výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi. Koprodukční film Česka, Irska, Polska a Slovenska v režii Agnieszky Holland.

Kino Heřmanův Městec

22.08.2020

Scoob!

Scoob! (Letní kino Konopáč)

První celovečerní animované dobrodružství Scooby-Dooa míří do našich kin a slibuje skvělou podívanou! Zjistěte, jak to všechno začalo a podpořte Záhady s.r.o. při řešení jejich nejděsivějšího případu! Animovaná dobrodružná komedie USA, český dabing

Kino Heřmanův Městec

23.08.2020

Mimořádný koncert Hudebního léta

Mimořádný koncert Hudebního léta

Současná pandemie COVID-19 a s ní související opatření nás donutily ke zrušení XVI. ročník festivalu „Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje“. Zdá se až neuvěřitelné, jak vše do sebe zapadá. Festival měl být zahajován v hodinách, kdy se naše město bezprostředně potýkalo s povodňovou situací. Druhý koncert se měl konat v zámeckém parku, který je dodnes také uzavřen. Také jsme ale slíbili, že nechceme letošní ročník zrušit úplně a chystáme jeden mimořádný koncert na neděli před heřmanoměsteckou poutí. Jeho veškerý výtěžek měl být věnován jako příspěvek na nákup ochranných zdravotnických pomůcek pro heřmanoměstecký Domov pro seniory. Velmi si vážíme reakce pana ředitele Mazury, který nás ihned po povodni kontaktoval s tím, že teď jsou peníze potřeba jinde a oni, že se s mimořádnou zdravotnickou situací popasují.

Detail

25.08.2020

Štěstí je krásná věc

Štěstí je krásná věc (Letní kino Konopáč)

Výhra balíku peněz v loterii člověku rozhodně změní život. Otázka je, jak… Petra Hřebíčková, Karel Zima, Jan Dolanský, Marek Taclík a další v nové české komedii plné situačního humoru. = Předpremiéra filmu na závěr sezony. =

Kino Heřmanův Městec

27.08.2020

Havel

Havel

Co byste obětovali pro pravdu a lásku? Celovečerní film Havel přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z časů disentu, kdy ještě nebyl slavnou osobností. Životopisné drama odehrávající se v letech 1968 – 1989.

Kino Heřmanův Městec

28.08.2020

Šarlatán

Šarlatán

Ivan Trojan ve strhujícím životopisném dramatu inspirovaném skutečným příběhem výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi. Koprodukční film Česka, Irska, Polska a Slovenska v režii Agnieszky Holland.

Kino Heřmanův Městec

28.08.2020

Hrátky s čertem - divadlo

Hrátky s čertem (divadlo)

Divadlo ze mlejna uvádí divadelní adaptaci známého pohádkového příběhu Jana Drdy. Prodej vstupenek jen na místě před představením.

SPOKUL HM, p.o.

29.08.2020

Štěstí je krásná věc

Štěstí je krásná věc

Výhra balíku peněz v loterii člověku rozhodně změní život. Otázka je, jak… Petra Hřebíčková, Karel Zima, Jan Dolanský, Marek Taclík a další v nové české komedii plné situačního humoru.

Kino Heřmanův Městec